Rakétaesővel indult 2024 Izraelben. Az iszlamista szervezetek a Gázai övezetből éjfélkor rakétákat indítottak az országra.
A lakosság nagy része óvóhelyeken töltötte szilveszter első perceit. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap a kormány szokásos ülésének kezdetén visszautasította a népirtásra vonatkozó dél-afrikai vádakat, és elmondta, hogy az izraeli hadsereg a lehető legmorálisabban cselekszik.
Éjfélkor huszonhét rakétát lőttek Tel-Avivra és a körülötte lévő városokra, valamint az ország középső vidékére, melyek nagy részét megsemmisítette a Vaskupola légvédelmi rendszer. Az izraeli hadsereg becslése szerint a Gázai övezetet uraló iszlamista Hamász szervezetnek még mindig sok rakétája van, és képes azok útnak indítására – írja az MTI.
Hogy mire számíthatunk 2014-be a térséfben, itt írtunk.
- Mit keresett itt Ruslan?
- La Femme International Film Festival Europe – első Magyarországon megrendezett nemzetközi női filmfesztivál
- Bilincs és rabszállító: Így bukott meg a budapesti „parkolási és kertészeti maffia”
- Magyar Péter szerint robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében
- Elhunyt Scherer Péter
