A Szeged északnyugati részén fekvő, újosztásos Liliom Lakókertbe a legtöbben az elmúlt néhány évben költöztek be, sok ház most is épül még.
Hogy ez miért fontos? Mert a tőszomszédságában fog épülni az új elektromos autógyár. A lakóparkban élők már most érzékelik ennek hatását, ugyanis egyre több kínai jár az övezetben és eladó, kiadó házakat keresnek. Némelyikük drónnal.
Ez derül ki a telex.hu cikkéből. Az ott élőknek nem a gyárral van a gond, hiszen a gyártási folyamattal járó zajokat nem is fogják hallani, inkább a kertvégében épülő új kétszer kétsávos autóút fogja zavarni őket.
Címlapfotó: A lila lesz a BYD, alul jobbra látható a Liliom Lakókert, aminek északkeleti élén épül az 502-es út folytatása. Ezt bár nem vezetik be a lakóparkba, a környezeti hatások jelen lesznek – Forrás: Szeged MJV Önkormányzata
- Mit keresett itt Ruslan?
- La Femme International Film Festival Europe – első Magyarországon megrendezett nemzetközi női filmfesztivál
- Bilincs és rabszállító: Így bukott meg a budapesti „parkolási és kertészeti maffia”
- Magyar Péter szerint robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében
- Elhunyt Scherer Péter
